Kdo jsme a proč tu jsme 

MUDr. Petr Bednář, PhD.

spoluzakladel projektu, zubní lékař

Od roku 1996 pracuji jako zubní lékař. Postupem času se nosnou myšlenkou naší ordinace stalo řešení důvodu, proč vznikají problémy se zuby. Kromě terapeutické péče hlavně učíme naše pacienty, jak si správně své zuby vyčistit. Protože to vnímáme jako jedinou cestu k celoživotnímu zachování zdravých zubů a zbavení se problémů s nimi

Jsem certifikovaný instruktor iTOP (individuálně trénované orální prevence).

Vše, co víme a umíme o prevenci, dáváme do projektu MĚJTE ZDRAVÉ ZUBY. Jsou to informace a praktiky vyzkoušené a ověřené více jak 20letou praxí.
Díky projektu můžeme tuto možnost nabídnout i tomu, kdo není ‚‚náš pacient‘‘.

MDDr. et MUDr.
Jana Bednářová

spoluzakladatelka projektu, zubní lékařka

Jsem zubní lékařka a pomáhám lidem pochopit jednoduché principy, které vedou ke zdravým zubům, a které je mohou zbavit opakujících se problémů se zuby.

Jsem certifikovanou instruktorkou iTOP (individuálně trénované orální prevence) - učím lidi čistit si správně zuby a profesionály učím, jak učit lidi čistit si zuby. 

Každý den do naší ordinace chodí lidé různého věku, mladí, staří, rodiče s dětmi. Přicházejí většinou s bolestí, kazy, záněty. Jedna věc všechny tyto lidi spojuje – neumí se správně starat o své zuby.
Uvědomujeme si omezený dosah naší ordinace. Prostřednictvím projektu MĚJTE ZDRAVÉ ZUBY chceme dát šanci každému naučit se správně starat o své zuby a nemít s nimi problémy.

MDDr. Alexandra Fantová

spolutvůrce projektu, zubní lékařka

Díky účasti na školení Týden čistých zubů a douholetému vlivu Janičky a Petra Bednářových se dnes věnuji stomatologii zaměřené především na prevenci.

Základním předpokladem úspěšné léčby zubů i dásní je vždy perfektní dentální hygiena pacienta. Proto je to první krok, který u svých pacientů řeším. Je to jediný způsob, jak můžeme pacienta ne jen léčit, ale opravdu vyléčit.

Z projektu MĚJTE ZDRAVÉ ZUBY jsem nadšená, protože se tak informace, jak se o zuby správně starat, mohou dostat ke každému člověku, který se o ně starat chce. A to přímo od zdroje a v nezředěné podobě. Petr a Janička Bednářovi již mnoho let školí a trénují zubní lékaře a dentální hygienistky. Jsem nadšená, že se rozhodli zpřístupnit své znalosti a mnohaleté zkušenosti pro širokou veřejnost.

Martin Fanta

spolutvůrce projektu, IT podpora

Přestože jsem studoval technické obory, většina mých blízkých přátel jsou zubní lékaři. Za tu hromadu let v takovém kolektivu pochytíte spoustu důžetých věcí. Občas se přistihnu, jak se snažím některé lidi popostrčit správným směrem. Ale kdo bude poslouchat mě, když se na lidi z médií hrne tolik nepřesných až nepravdivých informací a hlavně marketing, který bude vždy nahrávat tomu, kdo ho platí.

Chyběl tu kvalitní zdroj informací, na který bych mohl ostatní jednoduše nasměrovat.

Internet je můj svět a proto se mi rozblikaly majáčky, když Petr s Janou přišli s nápadem vytvořit právě takový zdroj. Kdokoliv, kdo chce, se tak může zaměřit se na to, co je opravdu důležité a funguje.

Jsem nadšený, že můžu stát za technickou stránkou projektu MĚJTE ZDRAVÉ ZUBY. Vím, že to pomůže lidem ušetřit si bolest i peníze. Taková práce má smysl. 

Mgr. Filip Hofmann

korekce, IT podpora a všemožné okolo

S Petrem jsem se seznámil v roce 2010, kde mi byl velitelem v airsoftové jednotce. Tehdy nám dal příležitost k němu chodit jako ke svému ošetřujícímu zubaři. V té době jsem měl „toho svého doktora“ ve svém rodném městě, tak proč dojíždět jinam, že?

Roky plynuly, zuby se postupně mou špatnou péčí kazily. Když jsem po několika letech Petrovi a Janče říkal, co mi můj zubař udělal se zubem, oba obraceli oči v sloup a pozvali si mě do jejich ordinace, kde mi ukázali, jak se správně starat o své zuby. Vzalo to pár sezení, ale nakonec jsem se to naučil.

Jednoho dne jsem, jako správný rejpal, opravoval přítomným typografii v jedné facebookové skupině. Janča se toho hned chytla… no a teď tu dělám korekce.
 
Někdo by mohl říct: „Viděl jsem inzerát, tak jsem se přišel zapsat (na korekci).“ Ale to nebyl můj případ. Tím, že jsou Bednářovi a Fantovi moji přátele, tak když mě oslovili s pomocí na tomto projektu, neváhal jsem ani vteřinu se souhlasem. MĚJTE ZDRAVÉ ZUBY má prostě smysl. Jednoduché principy, které fungují a zuby nebolí.